+421 915 248 188

experti na pokožku

Estetické zákroky

1. ESTETICKÉ VÝKONY
A DERMATOCHIRURGIA

Odstraňovanie fibrómov a bradavíc

Na najviac dráždených miestach nášho tela, alebo na miestach s zvýšeným potením sa vytvárajú drobné kožné výrastky. V neskoršom veku aj ploché starecké bradavice. Jednak pôsobia esteticky rušivo a jednak sa môžu rozmnožovať po celom tele.

V našej ambulancii odstraňujeme fibrómy na základe vyšetrenia. Spôsob, ktorý navrhneme aplikovať záleží od formy fibrómu. Používame viaceré techniky: zmrazenie fibrómu kvapalným dusíkom, odstránenie laserom alebo elektrokrauterom.

Na odstránenie fibrómov sa zvyčajne použitie anestetiká nevyžaduje.

Kryomasáž hlavy

Kryoterapia je procedúra za studena. Táto metóda patrí ku konzervatívnym liečebným postupom. Počas kryoterapie dochádza ku krátkodobému ochladeniu tela alebo jeho časti na nízku teplotu (od -15 stupňov a menej). To znamená, že terapeutický účinok nastáva v dôsledku poklesu teploty. Expozícia chladom spôsobuje zúženie krvných ciev. V budúcnosti sa rozšíria všetky kapiláry vrátane náhradných. Vďaka tomu sa stimuluje prietok krvi do tkanív, v oblasti vplyvu sa upravuje metabolizmus a aktivuje sa regenerácia buniek. Okrem odstránenia problémov s pokožkou tváre sa kryomasáž používa aj pri masáži pokožky hlavy, aby sa zlepšil krvný obeh a stimuloval sa rast vlasov.

Vlasová poradňa a mezoterapia vlasov

O vlasoch sa často hovorí ako o korune krásy. Znie
to nadnesene, ale je pravdou, že vlasy, okrem estetickej funkcie – zvlášť u žien – majú aj svoju sociálnu funkciu. Ich oslabenie, zhoršenie, alebo
strata majú vplyv na naše sociálne cítenie a funkcie.
Ak sa zhorší ich kvalita, ale ich strácame, cítime sa menej sebaistí, sebavedomí, alebo atraktívni.

Choroby vlasov sú zapríčinené reakciou vlasovej folikuly na zmeny v našom organizme. Môže to byť
buď pri nedostatku vitamínov a minerálov, dôsledkom hormonálnej nerovnováhy, vplyvom niektorých chorôb, chemických zásahov, ale aj stresom.

V našej poradni sa venujeme diagnostike chorôb vlasov. Podľa príčiny sa volí liečba, ktorá spočíva
od konzervatívnej medikamentóznej terapie
až po invazívnu vlasovú mezoterapiu.

FotoFinder pomáha aj pri diagnostike vlasov

Tak ako pri ochoreniach kože, aj pri analýze vlasov
a diagnostike ochorenia vlasov využívame špičkovú zobrazovaciu techniku FotoFinder. Svetová úroveň diagnostiky pomocou trichoskopie na diagnostiku poruchy vlasov a hlavovej pokožky.

TrichoLAB je neinvazívna a teda bezbolestná diagnostická metóda, ktorá napomáha veľmi presnej diagnostike pri vlasovej konzultácii.

Chemický peeling kyselinou trichloroctovou

Chemický peeling je rýchly a účinný postup používaný na omladenie a regeneráciu pokožky tváre, krku, dekoltu, alebo chrbtov rúk. Ovplyvňuje aj hlbšie štruktúry pokožky. Pri tejto procedúre sa narúšajú povrchové a hlbšie vrstvy kože , teda dochádza k mechanickému olupovaniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky.

Kyselina trichloroctová, ktorú na našej klinike používame, slúži na ošetrenie strednej intenzity. Jej rôzne koncentrácie používame podľa náročnosti procedúry a očakávaných výsledkov ošetrenia. Jej obvyklá, stredná koncentrácia redukuje jemné vrásky, starecké škvrny a nadmernú pigmentáciu . Zjednocuje farebný tón pokožky.

Doba rekonvalescencie, teda času, kedy sa odlupuje vrchná vrstva pokožky a je nahradzovaná novou, sa líši podľa typu pleti a sile peelingu.

2. APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU

V estetickej medicíne sa uplynulých 30 rokov botulotoxín využíva na vyhladzovanie mimických vrások. Je to čistý proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly. Je to mini-invazívny zákrok, ktorý sa aplikuje do presne určeného kožného svalu. Ten sa v priebehu niekľokých dní uvoľní a tak dochádza k vyhladeniu, alebo odstráneniu vrások. Napriek fámam, „botox“ je bezpečná látka. Prípadné komplikácie sú zapríčinené neodbornou, alebo nesprávnou aplikáciou. Je nevyhnutné, aby tento liek podával iba lekár so skúsenosťami a s odborným certifikátom, ktorými naša klinika disponuje.

Botulotoxín aplikujeme aj pri odstránení nadmerného potenia.

3. APLIKÁCIA KYSELINY
HYALURÓNOVEJ

V posledných rokoch zažívame boom aplikácie kyseliny hyalurónovej, hlavne v estetickej medicíne. Deje sa to z toho dôvodu, že sa prirodzene vyskytuje v našom tele, a najviac v pokožke. S pribúdajúcim vekom ale ubúda a treba ju doplniť. Okrem esteticej funkcie je dôležitá pre zdravú pokožku a kĺby. Jej hlavným účinkom je to, že viaže na seba molekuly vody, vďaka čomu dodáva pleti dostatočnú vlhkosť, posilňuje kožnú bariéru, omladzuje a rozjasňuje pleť a podporuje tvorbu kolagénu.

Žiaľ sme svedkami aj nadmerného využívania, až zneužívania aplikácie kyseliny hyalurónovej. Preto na našej klinike sa riadime zásadou nemeniť výraz tváre. Našim cieľom nie je, aby ste vyzerali neprirodzene a mladšie za každú cenu, ale oddýchnuto a zdravo.

Podľa Vášho želania Vám ponúkame aj kombinované ošetrenie kyselinou hyaluronovou typu Volum a následnou biorevitalizáciou. Spojenie svetových značiek Radiesse a Profhilo je zárukou Vašej spokojnosti.

experti na pokožku

Najlepší špecialisti vo svojom odbore

Spolupracujeme s najlepšími špecialistami v odboroch chirurgie, onkológie, detského lekárstva, psychológie a imunológie. Manažujeme nášho pacienta tak, aby sa dostal ku kvalitnej komplexnej liečbe svojho zdravotného problému.